Agresivní chování ve školce. Lze se objednat na psychologii bez doporučení?

Zodpovězené
10. zář 2020

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat...
Dnes jsem absolvovala ve školce sezení s paní učitelkou. Má dcera, 4 r. (v říjnu 5), přešla od září do nové školky. Rychle se začlenila a nemá problém do školky docházet.
Jenže ve školce prý vříská a piští, což by učitelce až tak nevadilo, ale nelíbí se jí to. Za další, a to hlavní, že má záchvaty vzteku - agresivního chování vůči ostatním. Vždy, když ji někdo bouchne, tak rychle jedná tím, že útočí a dává pěstí. V minulé školce toto taky prováděla. Jak ji někdo šťouchnul, tak útočila.
Doma je naopak klidná a poslouchá. V obou školkách mi tvrdí, že je na svůj věk hodně chytrá a vnímavá, což samozřejmě víme. Hodně se nás ptá na všechno a my jí vždy v klidu vše vysvětlujeme .

Bohužel mě zaráží, že ve školce mi to oznamovali, jak kdyby měl být problém u nás doma, ale u nás násilí není. Paní učitelka řekla, že by pak bylo dobré jít na nějaké vyšetření, ale zatím, že zkusí nějaké své metody.

Mohu se na psychologii objednat bez doporučení obvodního lékaře?

Nechce se mi věřit, že by byla ADHD a nebo něco jiného. Nijak jinak hyperaktivní není, vydrží spolupracovat při hrách, hrajeme i Člověče nezlob se až do konce. Maluje, chodí na gymnastiku...

Děkuji předem za Váš čas a Vaši odpověď.

Dobrý den,

žádanka od pediatra, podle mých zkušeností, není potřeba. Objednejte se, vidím psychologické vyšetření též jako přínosné.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová