Angína a několikadenní horečky i přes antibiotika - je to normální?

Zodpovězené
17. čer 2019

Dobrý den,

dcera, 13m, má angínu, má rýmu, kašel a teploty a od pondělí bere antibiotika (Ospen ), teploty má stále kolem 38,5 bez odečtu (měřím rektálně). Přijde mi to dlouho, mám strach, že to není normální. Včera jsem byla lékaře i já a také mám angínu a antibiotika.

Děkuji za odpověď!

Dobrý den,

dívenka má horečky a léčbu Ospenem od minulého pondělí, nebo ode dneška?

Jestliže je febrilní již týden i přes antibiotickou léčbu, doporučuji znovu dítě vyšetřit pediatrem, doplnit krevní testy včetně CRP, sedimentace krve, vyšetřit moč. Popř. doplnit ORL vyšetření k vyloučení hnisavého fokusu - ložiska - např. v oušku, a event. udělat i RTG plic.

Teplotu měřte dítěti jen v podpaží, měření tělesné teploty rektálně se již dávno nedělá ani u novorozenců.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová