Černá čára na nehtu dítěte. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
19. srp 2022

Dobrý den,

synovi se na nehtu udělala černá čára a já si nevím rady, z čeho to může být a co s tím?

Prosím o radu a děkuji.

Dobrý den,

toto je velmi neobvyklý nález. Nepředcházel vzniku nějaký úraz? Pak by se mohlo jednat o hematom (v podstatě modřinu pod nehtem). Nebo nemohlo dojít k obarvení nehtu nějakými barvivy?

Dále je také důležité, zda to bude odrůstat s nehtem či nikoli. Vzhledem ke zvláštnosti nálezu doporučuji vyšetření v kožní ambulanci.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká