Černý písek ve stolici u batolete. Čím může být způsobený?

Zodpovězené
28. bře 2019

Dobrý den,

mám 16 měsíční holčičku a v poslední době jsem si u ní všimla takové tmavé pískovité příměsi ve stolici. Stolice je jinak normální konzistence, dcerka jí pěkně, je zdravá, spokojená, žádné jiné potíže nemá. Nevíte, čím by to mohlo být?

Děkuji a přeji hezký den

Dobrý den,

batolata často ochutnají zeminu nebo domácí květenu i s hlínou...tak jestli uvažovat tímto směrem o původu příměsi stolice? Jinak nemám žádný jiný nápad, ani zkušenost.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová