Červené flíčky a slouplé konečky prstů. O co se může jednat? Je nutné nějaké vyšetření?

Zodpovězené
15. črc 2021

Dobrý den, paní doktorko,

dnes odpoledne jsem si u dcery (6 let) všimla, že má na konečcích prstů ruky takové drobné červené flíčky a má tam sloupanou kůži.

Nevíte, o co se může jednat, a je nutné nějaké vyšetření?

Nic jiného jí není, nemocná v poslední době nebyla, ani ji to nebolí, nesvědí. Hodně se jí tedy potí ruce a teď se denně koupe v bazénu, tak nevím, zda to může být rozmočené. Ale vyděsily mě covidové prsty nebo jeden z příznaků PIMS u dětí, i když covid dcera neprodělala a ani nebyla v poslední širší době s nikým pozitivním v kontaktu nebo o tom alespoň nevíme.

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doporučuji konzultaci s kožním lékařem. Podle fotky usuzuji na ekzém, možná kontaktní (rukavice, chemie atd.).

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová