Chování syna a mluvení. Může mít syn nějakou poruchu?

Zodpovězené
24. kvě 2024

Dobrý den,

mám na Vás dotaz ohledně chování mého syna. Nyní má skoro 2,5 roku. Od 1,5 roku má problémy se vztekáním. Je to šílené, neumí si hrát u všeho se vzteká a nejhorší je, že kouše všechny kolem sebe a dokáže kousnout i do krve. Má strašné záchvaty vzteku, kdy na něho nezabírá vůbec nic. Vadí mu úplně všechno.

Zkoušeli jsme s ním vycházet po dobrém, ale i dát na zadek v případě, kdy to opravdu fakt přehání. Musím podotknout, že od 1 roku má i problémy se spaním. Není kojen a umělé mléko přestal pít v 9 měsících, takže nemá důvod, proč by se měl budit. Teď poslední půlrok dokonce i mluví a křičí ze spaní a budí se i 5x za noc. Zkoušeli jsme různé homeopatika, ale nic nezabralo.

A ještě jeden problém nastává v mluvení. On mi rozumí, ví, co po něm chci a umí nějaké slova, ale neumí to například spojit do jednoduché věty. Tak jsem se chtěla zeptat, zda není možné, jestli syn nemůže mít nějakou poruchu, např. autismus nebo adhd a další.

Děkuji

Dobrý den,

pouze z Vašeho popisu se neodvažuji soudit. Poruchu chování nemohu vyloučit. Můžete vyzkoušet vyšetření u dětského psychologa. Ten Vám pak ev. poradí, jak dále postupovat.


Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká