Chození na nočník. Dělám to dobře?

Zodpovězené
8. lis 2019

Dobrý den,

mám 19m. dceru, která stále nechodí na nočník. Ráda na něj sedí i bez pleny, ale potřebu udělá na zem. Pořád ji vysvětluji, k čemu je nočník a tak, ale marně. Ale dcera je bystrá, nové věci se učí na první pokus, tak si myslím, že nočníku rozumí, ale nechce se jí. Teď ji zatím nechávám chvíli bez pleny a netlačíme na ni. Ale nevím, jestli dělám dobře, přijdu si jako špatná matka.

Jaký máte názor?

Děkuji.

Dobrý den,

podle mého názoru je ještě příliš brzy a doporučuji polevit v úsilí odplenovat dcerku. Udržování čistoty u batolete je dáno zralostí určitých mozkových struktur, takže vysvětlování horem/ dolem se zcela míjí účinkem. Batolátko svou potřebu ještě neovládá a je to normální. Uvidíte za pár měsíců, cca ve dvou letech je připraven i mozek.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová