Chůze dítěte, na čtyři se mu moc nechce. Cvičit to, nebo na to přijde sám?

Zodpovězené
27. říj 2020

Dobrý den,

malý má 10 měsíců. Znamí se mě stále ptají, proč už malý nechodí. Naučil se plazit, ale nechce se mu po čtyřech. Na ručičkách vydrží chvíli a poté spadne na břiško a odplazí se. Teď začal trochu chodit okolo sedačky.

Prosím o radu, zda s ním nějak cvičit na ty čtyři nebo na to přijde sám.

Děkuji

Dobrý den,

pohyb po čtyřech je důležitý. Jestliže má hoch ještě slabé ručky, na kterých se v kleku neudrží, doporučuji mu paže posilovat. Nejlépe cvičením za pomoci míče či válce - vypadá to podobně jako kliky. Je možné i zařadit další cvičení - pérování na čtyřech: dítě klečí, opírá se o ruce, péruje zadečkem (s Vaší pomocí) na patičky.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová