Čípky proti horečce a bolesti pro větší dítě. Existují i v silnější variantě?

Zodpovězené
21. pro 2020

Dobrý den,

dosud máme v lékárničce dva léky na léčbu bolesti a horečky - Nurofen sirup a Paralen čípky. Nyní jsem se dívala, že u čípků je dávkování uvedeno pouze do 20 kg dítěte.

Co tedy vzít místo nich pro větší dítě?

Dítě, necelé 4 roky, má nyní 19 kg, tablety nespolkne, navíc čípky mi přišly vždy jako dobrý způsob podání v případě, že dítě i zvrací.

Existuje tento lék i v silnější variantě, nebo čím vhodně doplnit sirup?

Nikde jsem na něj v online lékárnách nenarazila.

Děkuji

Dobrý den,

dávkování paracetamolu je 10 - 15 mg na kilo váhy, tj. dítě o váze 19 kg potřebuje na snížení horečky nebo tlumení bolesti čípek 250 mg, po 6 hodinách.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová