Cvičení s miminkem. Jaké je vhodné v 5 měsících?

Zodpovězené
23. únor 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jaké je vhodné cvičení pro miminko v 5 měsících.
Ráda bych podpořila zdravý vývoj miminka. Už měsíc se otáčí jen na jeden bok, snažím ji zvedat překulením na ten druhý, ale sama má stále problém vytáhnout ručičku a dotočit se na bříško. Na bříšku při pasení koníčků se snaží podsouvat kolínka, uplazí třeba 20 cm na podložce, ale hlavička se jí pořád trochu kinklá, že není tolik zpevněná.

Měla by smysl rehabilitace, pokud bychom vůbec měli nárok?

Můžete případně doporučit odkaz na nějaké cvičení, které bychom zvládli doma?

Líbí se mi bobathovo cvičení, ale nenašla jsem zatím nikoho, kdo by ho prováděl.

Děkuji

Dobrý den,

podle Vašeho popisu se mi vše zdá oukej a na rehabilitaci to jako nutné nevidím.
Nejlepší cvičení pro fyziologické (tj. normálně se vyvíjející) dítě je, když si s ním na zemi, na koberci, budete hrát. Převalovat jej ze zad na bříško, ukazovat a podávat mu hračky, motivovat jej k natahování ruček, k pivotování, později k plazení.
Dobré je také kolíbání vpřed a vzad na míči nebo válci.
Jestliže si nevíte rady, zkuste se domluvit s fyzioterapeutem, at' Vám dá nějaký další tip.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová