Dcera málo přibírá. UM dávat nechci. Co dělat, aby více přibírala?

Zodpovězené
3. bře 2020

Dobrý den,

mám tříměsíční dceru a zdá se mi, že málo přibírá. Porodní míry měla 3 270 g a 48 cm, na tříměsíční kontrole 4 300 g a 58 cm. Podle doktorky je to v pořádku, prý zdědila pomalé přibírání po mně. Ale já jsem ve 3 měsících měla už 2 kg nahoru. Dcera je plně kojena, přes den cca co 2 hodiny, kojím na požádání, v noci se kojí 3x.

Co můžu udělat, aby víc přibírala?

Dokrmovat UM nechci.

Děkuji

Dobrý den,

hmotnost Vaší holčičky stagnuje, přírůstky nejsou veliké (při Vámi uvedené porodní hmotnosti 3,27 kg je zvyklá váha tříměsíčního kojence cca 5 - 5,4 kg ). Já jsem zastáncem názoru nenechat dítě na okraji prospívání / hladovění a svým maminkám doporučuji přidat ke kojení umělou mléčnou formuli.
Jestliže ji nechcete, pak kojte často, tak jak píšete, a po dokončeném 4. měsíci zaveďte dítěti nemléčné příkrmy, které zajistí lepší váhové prospívání kojence.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová