Dcera se stále počůrává. Jak dál postupovat?

Zodpovězené
17. zář 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak máme postupovat, když nám dcera 2 r. 7 m. hlásí čůrání až když si cvrkne. Bez plínek byla už před druhým rokem a měla období, kdy se jí toto stalo jen jednou za den. Ale poslední asi půl rok je to horší. Někdy dokonce ani neřekne, že si cvrkla a v klidu si v tom běhá dál. Vůbec jí nevadí, když je mokrá. Už jsem zoufalá a nevím, jak mám postupovat.

Předem moc díky za Vaši odpověď.

Dobrý den,

po vyloučení močové infekce (vyšetření moči na "moč a sediment " a kultivace moči) doporučuji zaměřit pozornost i na jiné příčiny - opruzení genitálu, synechie, zácpa, roupy. Toto bývají časté důvody umočování.
V případě, že se příčina tímto neobjasní, dalším krokem je vyšetření krve, výtěry krku, sono bříška, event. ORL (vyloučení zvětšené nosní mandle), urologické a neurologické vyšetření dívky.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová