Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Dětský psycholog. Má smysl tam dceru vzít?

Zodpovězené
8. lis 2020

Dobrý den,

dcera, 2,5roku, až před 2 měsíci se její chování výrazně zhoršilo, vztek, celodenní mrzutost, odmítání čehokoliv a hlavně zhoršující se agresivita k sobě i k okolí. Vždy byla svéráz a období vzdoru už dávno máme, ale to, co se děje teď, s tím si už nevím rady.

Vím, že příčina bude i v tom, že má sestřičku 7m a do 5. měsíce jsme bojovali s kolikami, k tomu stridor a silný reflux. A já na to všechno byla víceméně sama, takže dost často byly dny, kdy jsem jí sotva zvládla poskytnout základní péči a trochu pozornosti s miminkem v náručí. Přiznávám, že jsem ji i hubovala víc, než bych měla, i na mě tohle šílené období zanechalo následky a vlastně jsme se tu dobu dostali ven minimálně, páč mladší dcera totálně odmítala kočárek.

Teď už je klid a já se snažím s ní všechno dohnat, ale odmítá mě a hodně. Dostala jsem radu navštívit s ní dětského psychologa. V našem městě je jedna, co bere i dospělé, takže bysme zapracovaly na nás obou.

Myslíte, že má smysl ji tam vzít? Nechci něco podcenit.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

i když náročné období je za Vámi, stres z něj je stále v rodině přítomen a ovliňuje dcerku i Váš vztah s ní. Psychologické vyšetření a event. psychoterapii Vám doporučuji zahájit co nejdříve, ať se škody brzy napraví.


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová