Dlouhodobě zvýšená teplota u batolete. Je to normální anebo musíme k lékaři?

Zodpovězené
28. únor 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli je normální, že má 14ti měsíční dítě (kluk asi 12kg) skoro celý den zvýšenou teplotu 37.2-38. A to hlavně když leze nebo chodí atd. Už to trvá asi měsíc. Když je v klidu, tak většinou je klid.

Děkuji

Dobrý den,

důležitá je technika měření tělesné teploty - doporučuji měřit tělesnou teplotu běžným teploměrem v podpaží dítěte. Jestliže je dítě přiměřeně ( málo ) oblečené, v místnosti není horko a měření tělesné teploty je prováděno v podpaží, pak by teplota neměla opakovaně překračovat 37 C.

Opakovaně vyšší hodnoty jsou důvodem k vyšetření batolete.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová