Dudlík. Jak od něj odnaučit skoro 2leté dítě?

Zodpovězené
11. pro 2019

Dobrý den,

v únoru budou našemu chlapci 2 roky a máme takový problém, že má ještě dudlíka a měl ho jen na spaní, přes den a noc. Jenže poslední měsíc ho má furt. Když mu ho sebereme, chvilku je klid a pak ho hledá a dostane hysterák a vzteká se. Zkoušeli jsme ustřihnout i špičku a nic. Už si s přítelem nevíme rady.

Děkuji moc za radu.

Dobrý den,

popravdě řečeno, sama jsem nebyla mistr světa v odnaučování dudlíka u svých dětí a museli jsme si na odnaučení pěkně počkat...Doporučuji zatím situaci nehrotit, nastavit jasná pravidla, kdy dudlání budete tolerovat (např. při usínání) a tyto hranice dodržovat. Při neklidu a pláči se snažit odvést pozornost dítěte jiným směrem, nějak jej zabavit, zaujmout.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová