Ekzém nebo jen suchá pokožka. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
18. dub 2020

Dobrý den,

dcera to má v oblasti zad, ale jen v horní části, ramen a rukou, taktéž na zápěstí a vzadu na stehnech. Nejdříve to byly pupínky a teď je to tvrdé a má to všude, i pod bradičkou. Momentálně je to červené.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

projevy na kůži vypadají dle fota jako ekzém. Doporučuji zvýšenou péči o kůži - při koupání dítě namydlit, pak dobře opláchnout vodou a ošetřit Linolou fett (olej do koupele nebo mast). Během dne omývat / otírat ložiska odvarem z řepíku, dobře promazat Infadolanem nebo Lipobází (je na recept). Zarudlá a více předrážděná ložiska potřít Imazolem pastou nebo posypat Devilanem.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová