Flek na patře v puse. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
2. led 2023

Dobrý den,

dceři, 9 let, se udělal červený flek na patře v puse. Nikdy to neměla. Má i rýmu.

Co by to mohlo být?

Děkuji

Dobrý den,

takto z Vašeho popisu to nemohu zcela posoudit. Musela bych ho vidět, jeho velikost, vzhled, jestli nevypadá jako puchýř, jestli nemá zakrvavenou spodinu apod. Může to být větší aft k viróze, když má dcera rýmu. Nejpravděpodobněji to bude reakce k viróze a flek by měl s virózou odeznít. Pokud ne, doporučuji navštívit Vašeho pldd.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká