Fleky na jazyku. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
23. únor 2020

Dobrý den,

nejdříve musím napsat, že fotku jsem si taky stáhla od jedné paní, protože moje dcera odmítá otevřít pusu.

Ma otázka zní: Můžete mi prosím poradit, co by to mohlo být?

Nevím, jak dlouho to tam v pusince má. Dceři bude 14 měsíců. V půlce ledna jsme byly na očkování do obou nožek, jinak mi přijde naprosto zdravá. Od narození je na UM (Nutrilon Profutura).

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

holčička má na jazýčku projevy kvasinky.
Doporučuji jazyk jemně očistit zubním kartáčkem (nechá-li si to holčička líbit). Povlak bude mizet pomalu a postupně, nebot' dobře na jazyku lne a drží.
Během dne několikrát denně vytírat ústa a jazyk odvarem z řepíku do vyhojení projevů.
Celkově podávat laktobacilus (např. Bio Gaiu).
Po sladkém jídle nebo pití vypláchnout pusinku vodou (nebo nechat zapít vodou).

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová