Hexa vakcína a koronavirus

Zodpovězené
18. bře 2020

Dobrý den, paní doktorko,

prosím o názor, zda je vhodné očkovat v době pandemie koronaviru nebo je lepší odložit.

Náš pediatr nechává rozhodnutí na nás a já chci samozřejmě to nejlepší pro své dítě a nemůžu se rozhodnout, nevím, co je správné řešení a prosím o váš názor. Jedná se o druhou dávku hexacimy, rozestup nyní je 2 měsíce.

Mockrát děkuji.

Dobrý den,

jestliže je dítě zcela zdravé a Vaše koronavirová anamnéza je negativní (tj. nikdo z rodiny nebyl v kontaktu s nemocným, ani jste nepobývali v ohnisku nákazy), pak očkování kojence není riskantní a je možné podat druhou dávku Hexacimy.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová