Hlen ve stolici půlročního dítěte. Může se jednat o růst zubů?

Zodpovězené
21. črc 2019

Dobrý den,

za týden bude naší holčičce 6 měsíců, od ukončeného 4. měsíce už je na příkrmech a kojím jen před spaním, jednou během noci a ráno. Dnes je to druhý den, co jsem si všimla hlenu ve stolici. Jinak je ale stolice pravidelná (každý den se ráno 2x vyprázdní) a bez zápachu, malá nemá teplotu a ani nevypadá, že by jí něco trápilo...

Za poslední týden nejedla nic nového a ani já si nejsem vědoma odchylky od běžného jídelníčku. Mohl by to zavinit růst zubů?

Děkuji za odpověď!

Dobrý den,

průhledný, čirý hlen ve stolici bývá zejména při respiračním infektu. Může to být dokonce první známka, než se objeví rýma a kašel.

Znepokojující a objasnění vyžadující je růžový nebo krvavý hlen.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová