Hleny ve stolici u 3letého dítěte. Co dělat, aby se to zase srovnalo?

Zodpovězené
23. čer 2020

Dobrý den,

přes 2 měsíce nás trápí hleny ve stolici. Byli jsme na rozboru krve i stolice a nic se nenašlo. Trápí nás to dál, občasné bolení bříška a nadýmání u 3leté dcery. Stoličku má každý den, vychází normálně bez většího tlačení.

Čím ty hleny zastavit, aby se vše zase srovnalo?

Popřípadě jaká probiotika nasadit?

Zkoušeli jsme Biopron, ale to se zdálo být horší.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

hlen ve stolici (při jinak normálních laboratorních výsledcích a normálním výtěru z rekta) může ukazovat na potravinovou intoleranci. Doporučuji zavést nedráždivou dietu a tu rozšířit na dietu bezmléčnou, pokud možno dočasně absolutní.
Po nějaké době (v řádu týdnů) vyhodnotit efekt dietních opatření.
Laktobacilus užívat dlouhodobě, nevysazovat, ovšem vybrat si kvalitní, bez přidaných látek (Biopron obsahuje nejen probiotický komplex, ale i mléčné a sójové složky, kypřící látky), já preferuji Bio Gaiu.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová