Hypoglykemie u novorozence. Co znamená, že stále padá?

Zodpovězené
11. bře 2020

Dobrý den,

co to znamená, když hypoglykemie u novorozence starého 2 dny neustále padá?

Musí mu být dodávána kapačkou. Porodní váha 4,04 kg.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

u novorozenců s vyšší porodní hmotností se mohou tyto potíže dočasně objevovat. Nejvíce se vyskytují u novorozených dětí maminek s gestační (těhotenskou) cukrovkou, která nebyla dobře léčená dietou.
Hypoglykemie, tj. snížená hladina cukru v krvi, odezní po zavedení plného per os příjmu, tj. plného kojení dítěte. Po dobu nestability hladiny cukru v krvi je potřeba hladinu udržovat v normě, například "kapačkou".

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová