Hysterický záchvat. Co dělat?

Zodpovězené
20. říj 2022

Dobrý den,

potrebuji poradit, jak se chovat, když syn, 3 roky, začne mít hysterický záchvat. Začne to tím, že se mu něco nelíbí např. jídlo nebo není po jeho. Vzteká se a brečí, pokud mu nabídnu něco jiného nebo jdu pryč, tak se to někdy i zhorší a má tak hysterický záchvat několik desítek minut. Hodně mě to psychicky vyčerpává, jak se syn takto chová. Bývá to zpravidla tak jednou nebo dvakrát týdne. Přestane se vztekat většinou, až když je vyčerpaný.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

toto se obtížně hodnotí, protože každé dítě je jiné. Období kolem 3 let je obdobím vzdoru. Snažila bych se najít, jak odvést pozornost či nabídnout dítěti neco jiného. Nebo zkusit vytvořit nějaký systém odměn. Je to dlouhodobá záležitost týkající se výchovy, a závisí na tom, jak chcete výchovu vést. Že je to psychicky vyčerpávající s Vámi naprosto souhlasím i z vlastní zkušenosti🙂.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká