Jak odstavit batole od prsu? Mlíčka mám už málo a večer se stále budí. Lahev nechce.

Zodpovězené
11. dub 2019

Dobrý den, nedaří se mi 16-ti měsíční dceru naučit na jakékoli jiné mléko než moje. Mám už mléka málo, takže se v noci pořád budí, ale mléko z lahvičky si prostě nevezme. Není na to nějaký trik? 🙂

Moc děkuji

Dobrý den,
není nutné učit batole na mléko, klidně jej odstavte. Jestliže má zavedeny všechny příkrmy, uhradí si potřebné živiny z těchto zdrojů, včetně bílkovin a vápníku - viz moje dřívější odpovědi na Koníkovi na podobné dotazy.
Odstavení jako takové - podaří se nejlépe, když k dítěti v noci vstává otec a pro batole je tak evidentní, že kojení je již skončeno. Po několika dnech/ nocích to batole začne akceptovat.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová