Jak podpořit spánek dítěte?

Zodpovězené
7. kvě 2021

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na možnosti, jak mohu podpořit, aby se dítě v noci budilo co nejméně. Bohužel trpím epilepsií, kdy je spouštěčem záchvatu spánková deprivace a celkově narušený spánek. Nedostatek spánku tedy výrazně zvyšuje riziko záchvatu. Částečně mě bude sice zastupovat manžel, ovšem vzhledem k jeho náročnému povolání a mým omezeným možnostem vstávání bych ráda nějak podpořila, aby miminko spalo co nejdéle "v kuse".

Jsou nějaké tipy, jak tohoto dosáhnout?

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

samozřejmě u novorozence a malého kojence je to složitější - zprvu se budí po 2-3 hodinách a musí se nakrmit i jinak obstarat. Záleží, zda budete kojit či ne (v tom případě Vás může někdo zastoupit). Další se uvidí postupně (zda budou noční baby koliky, obrácený režim, povaha dítěte ...). Je to hodně interaktivní.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová