Jak řešit dlouhotrvající zelenou stolici u miminka na UM?

Zodpovězené
29. dub 2019

Dobrý den,

naše sedmi měsíční miminko má už déle než měsíc v kuse zelenou, silně zapáchající, stolici. Tuhou, žádný průjem. Začlo to ještě v době, kdy bylo kojené. Pak jsem musela přestat kojit, vystřídali jsme postupně asi tři značky UM, ale změna žádná. Teď dostává Bebu HA, ale je to snad ještě horší. Miminko je spokojené, v pořádku, nic ho (alespoň viditelně) netrápí. Kromě UM dostává trochu bílého jogurtu, ovocné přesnídávky a zeleninové příkrmy s masem.

Může být takováto stolice normální? Podle naší paní doktorky není, co řešit, když je miminko spokojené, ale všude se dočítám, že zelená barva i výrazný pach znamená, že střevům se něco nelíbí.

Máme to řešit, případně jak?

Děkuji.
K.

Dobrý den,
mléčná formule je vyráběna z kravského mléka a to se samozřejmě tráví jinak, než mléko mateřské. Tudíž i stolice mohou být někdy až špenátově zelené. Jestliže je jinak vše v pořádku ( dítě na váze prospívá, nemá těžký ekzém, nemá ve stolici krev, atd. ) pak není důvod k obavám. Zavádějte důsledně nemléčné příkrmy a dávku mléčné formule již nenavyšujte.
Doporučuji se vyhýbat informačním zdrojům typu " všude se dočítám " a vložte plnou důvěru Vašemu pediatrovi.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová