Jak se dělá krevní obraz u batolete?

Zodpovězené
7. zář 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jakou mám možnost nechat udělat krevní obraz dceři rok a deset měsíců staré. Jde mi o vitamíny, minerály, případně štítná žláza.

Jakým způsobem se odebírá krev u malého dítět?

Je možné jít bez žádanky od pediatra?

Děkuji 🙂

Linda

Dobrý den, Lindo,

např. krevní obraz a CRP lze stanovit z kapky krve, nabrané z prstíku dítěte.

Ostatní se stanovuje ze žilního náběru, je - li to indikované ( tj. nutné ). Žilní náběry u novorozenců, kojenců a batolat většinou provádí pediatr, ten též vystaví žádanku do laboratoře.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová