Je možné nakažení listerií u 22denního novorozence?

Zodpovězené
12. pro 2023

Dobrý den,

mohla se dcera nakazit listerií?

Babička mi malou vzala do náruče, když brečela. Bohužel předtím klepala vepřové maso a neumyla si ruce, když malou vzala do náruče. Teď jsem z toho dost špatná, že jsem situaci neohlídala, musela jsem si na chvilku doběhnout. Mám velký strach o malou. Od toho dne je to dnes 3. den. Malá je plně kojená.

Je možné, že se mohla nakazit?

Co teď mohu dělat?

Předem děkuji za odpověď.

L.

Dobrý den,

pravděpodobnost přenosu v situaci, kterou popisujete, je malá. Malou sledujte, kdyby nastalo něco neobvyklého, vyhledejte lékaře.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká