Je pravdou, že kojení před příkrmem brání správnému ukládání železa ze stravy?

Zodpovězené
16. únor 2019

Dobrý den,

je pravda, že není vhodné před podáním masozeleninového příkrmu dítě nakojit, neboť prvně vypité mléko brání správnému ukládání železa v krvi dítěte, a tak je možné způsobit dítěti to, že bude mít málo železa a s tím způsobené zdravotní problémy?
Kojím totiž na požádání i 2x do hodiny, ale krátce, takže dceru (7,5 měsíce) po spánku nakojím, do 15 min podávám příkrm a za 45 min většinou znovu kojím.

Děkuji.

Dobrý den,

pro kojence staršího 6 měsíců je velice důležité zavedení nemléčných příkrmů ( viz. moje dřívější odpovědi ). Proto se kojení ponechává až po příkrmu, a tím se postupně stává doplňkovou stravou. Železo se optimálně vstřebává za přítomnosti vitamínu C, proto jeho největší využitelnost je právě v masozeleninovém příkrmu.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová