Je to ekzém?

Zodpovězené
22. črc 2023

Dobrý den,

synovi se udělala na vnější straně zápěstí zvláštní vyrážka - nesvědí ho to, má to trochu červené, jako by suchá kůže a trochu pupínky, na jedné ruce horší, druhá je lepší, tam má spíš jen pupínky a v jednom podpaží se mu taky udělaly spíš jen pupínky. Na fotce to asi nebude moc vidět.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

potřebovala bych vědět věk dítěte, abych mohla říci, zda se jedná o lokalizaci typickou pro daný věk, kde se často ekzém vyskytuje.

Např. u kojenců a batolat je typická lokalizace atopického ekzému v oblasti hlavy, u předškolních a mladších školních dětí je typickou lokalizací atopického ekzému oblast loktů a kolen.

Nicméně, dle Vašeho popisu a dle fotografie by to ekzém být mohl. Pokud bude vyrážka přetrvávat, nebo by se zhoršila, nebo kdyby činila problémy (bolest, svědění apod.) doporučuji vyšetření v kožní ambulanci, aby se mohla nastavit adekvátní léčba.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká