Kakání. Jak přesvědčit syna, aby chodil na nočník či toaletu?

Zodpovězené
18. pro 2019

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jak 3letého syna přesvědčit, aby chodil kakat na nočník či toaletu. Čůrat umí od 2 let. Nepomáhají domluvy, ani vysvětlování, že do plenky kakají jen miminka, a nebo že ve školce se mu děti budou smát.

Děkuji

Dobrý den,

toto je častý problém u dětí mezi druhým a třetím rokem. Je dobré dítě vysazovat na nočník pravidelně v době očekávané stolice, plenku mu nedávat a odolat křiku a vynucování pleny. Je lepší využít k prosazení záměru chodit na nočník větší autoritu, což většinou bývá otec.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová