Kdy se začínají měnit zuby?

Zodpovězené
19. srp 2022

Dobrý den, paní doktorko,

vím, že jde o dotaz spíše na zubaře, ale zkusím to i zde. Dceři, 4 a půl roku, se v minulosti (před půl rokem) po dvou úrazech začaly viklat spodní zuby. Zubařka ji viděla, ustálilo se to.

Teď jsme žádný úraz nezaznamenali, avšak výrazně se jí začaly viklat spodní jedničky.

Může již jít o výměnu?

První zuby měla velmi brzy, už ve 3 měsících.

Děkuji

Dobrý den,

standardně dětem začínají vypadávat první zuby (mléčné zuby) kolem šestého roku (většinou to bývá mezi pátým a šestým rokem). Jsou-li to ale zuby po úrazu, tak mohou vypadávat i dříve. Doporučuji to zkonzultovat s Vaším zubním lékařem v rámci preventivní prohlídky, která je jednou za půl roku.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká