Klín pod hlavou na spaní. Do kdy ho tam mám nechat?

Zodpovězené
21. pro 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Malý stále spinká s klínem pod hlavou, a tak mě zajímá, do kdy ho mu tam mám nechat. Navíc mi teď v zimním období spinká v postýlce jen tak bez přikrývky, tak nevím, zda mu ji tam dát, když se pohybuje po celé postýlce, aby se mi neudusil.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

klín pod hlavičku se dává malým kojencům při zvýšeném ublinkávání (gastroezofageálním refluxu). Z textu nevyplývá, jak je dítě straré - ale v případě, že již cestuje v noci postýlkou, klín ztrácí na významu.
Jestliže je dítě na noc dobře oblečené a během noci nechladne, pak není přikrývka nezbytná.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová