Kojení 3leté a já jsem v 17. tt . Jaký máte názor?

Zodpovězené
9. pro 2019

Dobrý den,

všimla jsem si, že nejste moc pro kojení 🙂 Tedy usuzuji z Vašich odpovědí, že batole se nemusí již kojit, že je to o závislosti na matce. Zajímalo by mne, jak máte tyto Vaše názory podloženy. Vždyt i WHO doporučuje kojit do 2 let věku dítěte, a pak dle potřeb dítěte a matky.
Osobně kojím 3letou dceru, jsem v 17. tt a můj gynekolog, již starý pán s mnohaletou praxí, je nadšený, a že se to bohužel dnes málo vidí a jen mne chválí.

Děkuji

Dobrý den,
ano, máte pravdu, kojení batolat neoblibuji, nemám totiž ze svojí praxe tak dobré zkušenosti, které by obhájily dlouhodobé kojení v oblastech, kde je dostatek potravinových zdrojů. Americká asocice pediatrů a WHO doporučuje plné kojení kojenců do 6 měsíců ( když dobře prospívají ) a částečné, s kvalitními příkrmy , do 12 měsíců, i déle.
Za další - gynekolog není pediatr.
Čili, abych to shrnula, moje názory na kojení batolat jsou podloženy osobními letitými zkušenostmi, nicméně žádné kojící matce nenařizuji, aby toho nechala!

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová