Kožní vyrážka. Může to být akné nebo potničky?

Zodpovězené
18. dub 2020

Dobrý den,

mám měsíční holčičku, měla na obličeji novorozenecké akné, nejdřív pár pupínků, potom se jí osypal celý obličej. Tam vyrážka teď výrazně mizí, ale objevuje se na hlavičce, hlavně u krku a za oušky a teď se udělala i na hrudníčku.

Chtěla bych se zeptat, jestli to může být to akné nebo potničky, a nebo jestli mám raději kontaktovat svou doktorku a malou přijít ukázat.

Předem děkuji 🙂. Foto je horší kvality, malá se hodně mrská, snad z toho něco poznáte 🙂.

Dobrý den,

projevy na kůži vypadají dle fota jako ekzém. Doporučuji zvýšenou péči o kůži - při koupání dítě namydlit, pak dobře opláchnout vodou a ošetřit Linolou fett (olej do koupele nebo mast). Během dne omývat / otírat ložiska odvarem z řepíku. Za oušky kůži namazat Imazolem pastou, hrudníček a tvářičky ošetřit Devilanem zásypem. Projevy ve vláskách promazat např. Infadolanem.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová