Kvasinková infekce. Jak dlouho trvá léčba?

Zodpovězené
18. bře 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak dlouho přibližně trvá léčba kvasinkové infekce.

Nejdřív měl syn malé ložiska kolem šourku a postupně se mu to rozšířilo i na zadeček a kolem plenky, v oblasti třísel nemá vůbec nic. Mažeme ráno a večer Imazol krémpastou a přes den Pityzolem. Přijde mi, že už se postupně začervenalá místa pomalu začínají šupinkovat a vysychat.

Jsme na dobré cestě nebo bude potřeba i něco jiného?

Děkuji předem za odpověď🙂.

Dobrý den,

myslím, že jste na dobré cestě, bud'te trpěliví. Doporučuji ještě před aplikací krémů omýt kůži vodou a mýdlem a zbavit ji staršího nánosu. Délku léčby - do úplného vyhojení kůže - nemohu odhadnout, záleží na více faktorech.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová