Mám problém uspat 14ti měsíční dcerku. Co bych mohla ještě vyzkoušet?

Zodpovězené
5. říj 2019

Dobrý den,

nevím, zda to sem patří, ale chtěla bych se zeptat. Už přes týden mám problém uspat 14měsíční dcerku. Před měsícem jsem přestala kojit, ale tím to není. U kojení usínala naposledy v 10 měsících, od té doby jsem kojila jen v noci, ale vždy jsem ji vzala do náruče a do 5-10 minut usnula, když se jí chtělo spát. Teď přes týden mi chce z náruče utíkat, ale přitom se ji chce spát. Když jí chci číst pohádku, aby hezky vedle mě ležela, nejde to, pořád utíká.

Prosím, máte nějakou radu???

Děkuji.

Dobrý den,

batole by mělo usínat ve vlastní postýlce, ne být uspáváno v náručí. Vytvořte proto dcerce usínací rituály. Připravte pokoj, který má být vyvětraný, ztemnělý, tichý. Postýlku nachystejte na spaní, včetně jedné usínací hračky (hajánek, medvídek, macínek, muchlánek, ...a já nevím co ještě). Po uložení dítěte může následovat klidná aktivita, např. vyprávění, říkanky, zpívání, hlazení. I když batole hned neusne, musí mu být zjevné, že den skončil a bude následovat usínání. Z pokoje odejděte. Jestliže dítě pláče nebo Vás volá, můžete se za ním opakovaně do pokoje vracet, krátce jej utišit a znovu uložit ke spánku.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová