Maštění vlasů u 8leté dcery. Co by to zlepšilo? Jak pomoci?

Zodpovězené
10. říj 2020

Dobrý den,

je to asi půl roku, co se dceři zásadně začaly měnit vlasy. Hodně se jí mastí, druhý den po umytí (i bez kondicionéru) jsou provázkovité, zamaštěné a cítím i nepříjemný pach, který nevím, jak bych popsala. Je to ale cítit tak na půl metru nebo metr určitě. Dřív to nemívala.
Zatím jsem to řešila jen s dětskou lékařkou, ta řekla, že když jí nerostou prsa, hormonální to není a víc s námi nic neudělala. Ani mi nepřišlo, že v tom vidí problém.

Krevní obraz měla dcera vždy v pořádku. Ani dětská kadeřnice neporadila žádný šampon, který by to zlepšil.

Nevíte, prosím, jak tomu pomoci?

Po celém dni ve škole, když není čerstvě učesaná, vypadá její hlavička až zanedbaně, jak kdyby nebyla 14 dní umytá a bohužel i ten zápach tomu odpovídá. Bojím se, že si toho všimnou ostatní děti. Již jedna spolužačka jí řekla, že dostane vši, když si nebude umývat vlasy. Dceru to mrzelo, protože vlasy ji umývám 2x týdně. Potřeba by to ale bylo denně.

Mohu je umývat denně? Je to vhodné?

Děkuji

Dobrý den,

je-li to třeba, umývejte dcerce vlásky denně, 2x týdně použijte šampon Nizoral. Příliš dlouhé vlásky zkraťte. Při nezlepšení se poraďte s kožním specialistou.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová