Mateřské znaménko u genitálu. Jít k lékaři nebo stačí jen sledovat?

Zodpovězené
22. led 2020

Dobrý den, paní doktorko,

chtěla jsem se zeptat, zda jste se za svou praxi setkala s mateřským znaménkem v okolí genitálu.
Dceři je 7 let, občas se stane, že je opruzená a při ošetření krémem jsem si všimla malého zpigmentovaného místa u poševního vchodu. Zatím místo občas kontroluji, nemění tvar, ani barvu.

Zajímá mě jen, zda dceru vystavovat stresu při prohlídce u gynekologa nebo stačí místo zatím jen kontrolovat.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doporučuji nález objektivizovat u dětského gynekologa, popř. i další sledování pigmentace.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová