Mléčné výrobky u 10 měsíčního dítěte. Kdy je vhodné zavést lučinu, žervé, tvaroh apod.?

Zodpovězené
25. únor 2019

Paní doktorko,

jelikož s téměř 10 měsíční dcerou trochu bojujeme ohledně mléka a mléčných výrobků, hledám alternativy mléka jinde. Jogurt jsem zavedla v 8.měsíci, nyní ho začala odmítat. Od kdy mohu zkusit zavést Lučinu, žerve, tvaroh, platkovy sýr, či přírodní sýr? Ptám se zejména s ohledem na obsah soli, která je v tomto věku nevhodná.

Děkuji.

Dobrý den,

jak jsem již zmiňovala v předešlých odpovědích na téma výživy kojence a batolete, doporučuji mimo jiné jednoduchý jídelníček, obsahující důležité živiny, a to v jídlech, které dítě oblibuje. Není nutné kojenci a batoleti zavést všechny možné druhy jídel do jídelníčku. Vámi uvedené příkrmy se zavádí okolo 12. měsíce věku. Vyberte ty produkty, které obsahují malé množství soli, a podávejte ten druh, který bude mít u dcerky úspěch. Časem ( někdy velice pozvolna ) si dítě jídelníček obmění.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová