Mléčné výrobky u 20měs. dítěte, kt. je poslední dobou odmítá. Co mi poradíte, prosím?

Zodpovězené
31. pro 2020

Vážená paní doktorko,

ráda bych se zeptala, kolik má cca 20měs. dítě přijímat mléčných výrobků.

Dítě již není kojené a umělou formulí jsem přestala dávat v 1,5 roce. Donedávna mi jedla jogurty i mléčné kaše, ale poslední dobou je to boj a moc tyhle potraviny už nechce.

Co mi prosím radite?

Bojím se, aby měla dostatek živin. Umělou formuli už opravdu nechci dávat. Měří cca 80 cm a váží 10 kg. Celkově už od malička byla menší.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

doporučuji dočasně polevit v tomto mléčném boji. Dostatečný přísun bílkovin a vápníku zajistěte jinými potravinami (sýry, maso, ryby, vejce, zelenina, ovoce ). Časem se chuť na jogurt a mléko jistě navrátí.
Váha a délka holčičky odpovídají věku.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová