Mluvení 2letého dítěte. Co víc pro něj udělat? Může to být dědičné?

Zodpovězené
4. črc 2020

Dobrý den,

za prvé se omlouvám, pokud svůj dotaz směřuji nesprávně. Logopedická poradna byla bohužel ukončena.

Mam 2letou dceru, všemu rozumí a domluvíme se. Ale moc nemluví. Umí pejska, kravičku, tygra, jak houká vlak, říká ty, mami, táta, babi, já, tady, kde, toto, ne.
Tchyně tvrdí, že je to málo a já mám obavu jestli to mám nějak řešit. Čtu jí pohádky, zpíváme písničky, povídáme si co vidíme...

Mohu udělat ještě něco víc?

A může to být i dědičné?

Manžel prý do 3 let nepromluvil ani slovo.

Děkuji

Dobrý den,

okolo druhého roku se řeč počíná více rozvíjet, batole začíná spojovat 2 slova do věty (např. táta pa, máma dá, pes haf... atd. ) Čili na dívku mluvte, podporujte dál vývoj její řeči (včetně citoslovců, ta pěkně uvolňují mluvidla). Zhodnoťte vývoj s pediatrem Vaší dcery.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová