MMR očkování. Mám se bát větší reakce?

Zodpovězené
26. lis 2023

Dobrý den,

syn, 15 měsíců, má reakci na vaječný bílek - zapečený nevadí, ale po vařeném a míchaných vajíčkách mu naskáčou kolem pusy červené fleky, které do půl hodiny zmizí. Jednou mu trochu opuchla pusa a stále si ji drbal.

Chci se zeptat, jak je to v tomto případě s očkováním MMR. Nemám se bát nějaké velké reakce?

Naše paní doktorka mi přijde, že si s tím nějak neví rady.

Děkuji za zprávu.

Nekvindová

Dobrý den,

reakce po očkování vakcínou MMR se vyskytuje v odstupu 6-12 dnů po aplikaci vakcíny. Trvá většinou kolem 3 dnů. Projevuje se zvýšenou teplotou až horečkou, vyrážkou, únavou, infektem horních cest dýchacích.

Dle mého názoru alergie v anamnéze nezvyšuje riziko reakce po očkování, ale vyloučit se to nedá.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká