Mručení. Může to být prdíky, nebo že má hlad?

Zodpovězené
26. dub 2021

Dobrý den,

nevím, jestli můj dotaz není hloupý. Ale chci se zeptat, mám syna měsíc a týden starého, plně kojím, jím celkem dietně. Ale syn, dalo by se říci, celodenně mručí a jakoby tlačí (vypadá to, jakoby se protahoval), ať dávám Biogaiu nebo ne, nebo Babycalm, pořád stejné. Plyny i kaká pěkně. Z porodnice jsme šli s váhou 2730 g, nyní váží 4070 g.

Poradíte prosím, zda to jsou prdíky nebo třeba hlad?

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

mručení může být způsobeno více mechanismy - nejen tlačením, ale i překážkou v nose, v dýchacích cestách, onemocněním plic, atd. Určitě se obraťte na pediatra Vašeho syna.
Podle Vámi uvedených hodnot jsou jeho přírůstky na váze nadměrné, příliš vysoké.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová