Může syn s kolikami pít v 8 měsících počáteční kojenecké mléko?

Zodpovězené
1. zář 2019

Dobrý den,

mám 8 měsíčního syna, od 2 měsíců je na umělém mléku.

Od začátku měl potíže s bříškem, koliky. Zkoušeli jsme i jiná mléka, speciální, ale nic, zvykl si na jedno. Teď jsme chtěli přejít na mléka číslo 2. Ale po dvou týdnech syna bolí bříško, hlavně v noci a špatně papá. Je možné zůstat u té jedničky ještě nějakou dobu? Mléko pije asi 3x za den a v noci.

Děkuji!

Dobrý den,

jestliže má Váš chlapeček již zavedenou plnou kojeneckou stravu a tím pádem dostatečný přísun důležitých živin, pak doplnění jeho stravy počáteční mléčnou formulí (v tomto specifickém případě) není na závadu.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová