Mykóza na nehtech u nohou batolete 1,5 roku. Jak ji vyléčit?

Zodpovězené
3. bře 2020

Dobrý den,

moje dcerka, 18 měsíců, měla od narození problémy se zarůstáním nehtíků u palečků na nohou. Snažila jsem se je čistit, zastřihávat. Teď jsem zjistila, že se jí tam vytvořila mykóza. Jezdily jsme na kurz plavání, tak to možná chytila tam.

Jaké prostředky mohu používat na její odstranění?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zkusila bych potírat postižený nehtík tea tree olejem, pravidelně, několikrát denně. Při léčebném neúspěchu doporučuji vyšetření a léčbu u kožního lékaře.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová