Náhle vytvořená pigmentová skvrna. Co to může být?

Zodpovězené
2. črc 2019

Dobrý den,

dceři (2,5 roku) se ze dne na den vytvořila pigmentová skvrna. Má cca 0,5 cm, je hnědá, plochá, ale trochu cítit pod prsty je, není úplně ohraničená. Samozřejmě jsem objednaná na kožní, ale čekací lhůty jsou dlouhé. Trochu mě to vyděsilo, je potřeba se bát?

Děkuji za odpověď!

Dobrý den,

plochá, podle obrázku světle hnědá skvrna, která nekrvácí, ani se nevyklenuje nad okolní kůži, není podezřelá ze zhoubné změny. Na vyšetření u kožního lékaře proto v klidu vyčkejte.

Zatím pigmentaci nadále sledujte, kryjte důsledně před slunečním zářením, chraňte před rozškrábnutím i jiným podrážděním.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová