Noční močení 8týdenního syna. Neměla bych ho častěji budit na kojení?

Zodpovězené
25. říj 2019

Dobrý den,

syn, 8 týdnů, v noci téměř nemočí. Jí okolo 20. hodiny a spí do cca 3 hodiny ranní. Na noc vypije 130 ml. Při přebaleni má pouze lehce pomočenou plenu. Poté se nakojí a ráno je již plena mokrá dost.
Neměla bych jej častěji budit? Přes den čůrá normálně.

Děkuji.

Dobrý den,

rozhodla bych se podle váhových přírůstků Vašeho chlapečka - jsou -li dobré, tj. 15 - 20 g za den, pak noční buzení a krmení není nutné. Jestliže hmotnost stagnuje, pak nakrmte hocha i během noci.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová