Očkování Bexsero. Kdy se má očkovat 3. posilovací dávka?

Zodpovězené
7. zář 2019

Dobrý den,

mám otázku ohledně očkování vakcínou Bexsero (proti meningokokům).

Syn byl očkovaný v 15 měsících v červnu 2018, 1. dávkou vakcíny, za 2 měsíce byl očkovaný 2. dávkou a dle informací na internetu by měla být 3. dávka u dětí ve věku 12 - 23 měsíců aplikována za 12 až 23 měsíců od druhé injekce. Je toto tvrzení pravdivé?

Sestřička od paní doktorky mi tvrdí, že 3. dávku měl syn dostat po 12 měsících, tedy už v červnu 2019. Já chtěla aplikovat 3. dávku až třeba v říjnu. Teď mám obavy, jestli jsem neměla jít v tom červnu, jestli bude ta 3. posilovací dávka účinná.

Děkuji Vám za odpověď.

Dobrý den,

ano, tvrzení je pravdivé.

Booster, čili posilovací dávku, můžete klidně očkovat v říjnu 2019, účinnost vakcinace se nesníží. Termín červen 2019 byl první termín, kdy bylo možno podat 3. dávku.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová