Očkováni Bexsero pro děti ve věku 3 a 6 let. Je dobré je očkovat?

Zodpovězené
19. kvě 2019

Dobrý den,

přemýšlím o očkování pro děti Bexsero. Starší syn má 6 let a mladší má 3 a půl roku. Doporučujete očkovat i takto staré děti?

Děkuji za odpověď.
Lenka

Dobrý den Lenko,

Bexero je možné očkovat od kojeneckého věku, určitě je vhodné co nejdříve zahájit vakcinaci u Vašich synků. Očkovací schéma je dvoudávkové, druhá dávka se podává s odstupem 2-3 měsíců po první. Postvakcinační reakce - bývá bolest v místě vpichu, někdy výskok horečky.

Doporučuji ještě doplnit očkování Nimenrixem ( jedna dávka ), který rozšiřuje protilátkovou ochranu proti dalším typům meningokoka ( A,C,Y,W ).

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová